Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) kendi web sitesi ve e-Devlet portalı üzerinden devlet dairelerine giderek yapabildiğimiz çoğu işlemi artık internet üzerinden yapabiliyoruz. Yapabileceğiniz bu işlemlerden bir tanesi de SGK Borcu Yoktur uygulaması. Bu uygulama sayesinde dilediğiniz zaman internet üzerinden SGK E-Borcu Yoktur Belgesini temin edebilirsiniz. Ancak bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için bir kereye mahsus olarak SGK Müdürlüklerine başvuruda bulunmanız ve E-Borcu Yoktur uygulamasına giriş yapabilmeniz için gereken aktivasyon işlemini yaptırmanız gerekiyor. Aktivasyon işlemi için işveren ve çalışanların doldurması gereken formlar farklıdır, doğru formu doldurduğunuzdan emin olunuz.

SGK E-Borcu Yoktur Aktivasyonu İçin Hangi Belgeler Gerekiyor?

  • Taahhüt Belgesi
  • Aktivasyon Onay Formu
  • Başvuru Formu ( sadece çalışanlara doldurulmalıdır )
  • Başvuru Formu ( sadece işverenlerce doldurulmalıdır )

Eğer yukarıda açıkladığımız aktivasyon işlemini SGK Müdürlüğüne giderek aktif hale getirdiyseniz aşağıdaki yönergeleri takip ederek e-borcu yoktur yazısını nasıl alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

SGK Borcu Yoktur Belgesi Nasıl Alınır?

Aşağıdaki butona tıkladıktan sonra 33 haneli barkod numarasını giriniz.

SGK E-BORCU YOKTUR İŞLEMİ İÇİN TIKLAYIN

SGK Borcu Yoktur Belgesi ile ilgili olan bu konu hakkında herhangi bir yorum veya sorunuz varsa bize aşağıdaki yorum alanından yazabilirsiniz.