Günümüz şartlarında avantajlarla karşı karşıya kalmak oldukça kolay bir hal alıyor. Bu avantajların başında gelen emekli maaşı banka kampanyaları 2015 yılında oldukça artış göstermiştir. Hangi bankanın daha avantajlı olduğunu belirlemeniz için size bankaların sunmuş olduğu hizmetleri belirtmek isteriz.

Bankalardan En Avantajlı Emekli Maaşı Kampanyaları

Denizbank; 2015 yılı Temmuz Ayı itibariyle emekli aylıklarını bankası tarafından ödendiği ve 3 yıl boyunca emekli aylığını almayı taahhüt edenlere 300 TL promosyon ödemesi yapıyor. Hesap işletim ücreti yok, EFT ve havale ücreti yok, tüm ATM’lerden ücretsiz para çekimi ve sorgulaması, internet ve çağrı merkezlerini ücretsiz arama gibi hizmetleri de sağlamaktadır. Ingbank; emekli maaşınızı taşıdığınız zaman 2 çeyrek altın veriyor. Ayrıca emekli maaşınızı taşıdıktan sonra 10.000TL kredi kullandığınız zaman 3 çeyrek altın kazandırıyor. Mevduat hesaplarınıza hesap işletim ücreti yansıtmıyor. Tüm banka ATM’lerinden ücretsiz para çekimi yapabilirsiniz. İş Bankası; 01 Ocak ile 31 Aralık 2015 tarihleri arasında bankasına ilk kez taşıyan ve iş bankası kredi kartı kullanan emeklilerin ilk maaş ödemesini takip eden dönem kredi kartlarına tek seferlik 50TL puan aktarıyor. Kredi kartı ve ek kartlarınız için yıllık ücret ödemezsiniz. Hesabınızdan hesap işletim ücreti alınmıyor. Garanti Bankası; Emekli aylığını bankasına taşıyan 3 yıl kalma taahhüdü veren emeklilerin hesabına 1,60gr çeyrek altın değerinde altın yüklenir. Emekli yakınını bankaya getirdiğinde aynı oranda altın hesabına tekrar yüklenir. Son katılım 31.Ocak.2016 tarihidir. Garanti Bankasının ATM’lerinden paranızı kuruşu kuruşuna çekebiliyorsunuz. Hesap işletim ücreti yok. Emekli maaşı banka kampanyaları içerisinde en avantajlıları bu şekilde sıralanmaktadır.

Emekli Aylığını Taşıma İşlemleri

Bankanızdan memnun olsanız da bazı nedenlerden dolayı tercihinizi başka banka yönünde değiştirmek istersiniz. Kredi çekmek olabilir, daha avantajlı teklifler sunuyor olabilir hiç fark etmez istediğiniz zaman emekli aylığınızı başka bankaya taşıyabilirsiniz. Peki, emekli maaşı banka değiştirme nasıl yapılır? E-devlet şifrenizle girerek internet üzerinden online değişiklik yapabilirsiniz. Dilerseniz tercih ettiğiniz bankaya giderek emekli maaşı banka değişikliği dilekçe yardımıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz tercih ettiğiniz bankaya giderek emekli maaşı banka değişikliği dilekçe yardımıyla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Comments

  1. ARMAN

    ssk dan emekli olabilmek ve eksik gunlrimi tamamlamak icin gundeligimi kacla carpmaliyim