SSK Hastane Katılım Payı Sorgulama

SGK hastane katılım payı sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır? Sağlıkla ilgili verilen hizmetlerde ödenmesi gereken tutarın bir bölümünü hasta öderken bir kısmını da devlet ödüyor. Devlet tarafından yapılan bu ödemelerden birisi de hastane katılım payıdır. Tedavi olurken ek ücret ödüyorken aynı zamanda muayenelerde de ek ücretler ödenmektedir. İlaç almak için eczanelere gidildiğinde çoğu zaan ilaç ücretinden farklı olarak muayene katılım payı da alınıyor. Bu ücretin alınmasının nedeni bir önceki muayenenizden kesilen katılım payıdır. Alınan bu pay muayene olduğunuz hastaneye göre farklılık göstermektedir. Özel hasteneler tarafından alınan katılım payı ücreti, üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri ve dal hastanelerine göre bir miktar fazladır. Kesilen katılım payı ücretlerini SSK hastane katılım payı sorgulama işlemi ile öğrenebiliyorsunuz.

SSK Hastane Katılım Payı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

e-devlet portalı aracılığı ile birçok işlemi artık resmi kurumlara gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Bu işlemlerden bir tanesi de SGK hastane katılım payı sorgulama işlemidir. Hastane katılım payını e-devlet sistemi üzerinden sorgulayabilmeniz için öncelikle e-devlet şifrenizin olması ve sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptığınızda muayene katılım bilgileri ve daha bir çok bilgi detaylı olarak sizlere sunulmaktadır.

İLAVE ÜCRET HESAPLAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ.

SGK katılım payı sorgulama işlemi ile ilgili herhangi bir soru veya düşünceniz varsa dilediğiniz zaman bize yorum alanından sorunuzu sorabilir konu ile ilgili düşüncelerinizi bildirebilirsiniz.