Bimer bildiğiniz üzere Başbakanlık İletişim Merkezi’nin kısaltılmış hali ve vatandaşların sorunlarına çözüm arayan bir kurum… Durum böyle olunca Bimer başvurusu nasıl yapılır sorusu önem kazanıyor. Bimer başvurusu yaparak siz de her türlü sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Şikayet, öneri gibi şeyler nedeniyle Bimer’e başvurabilirsiniz. Bimer ilgili kurumu uyarmak ya da ilgili kuruma isteğinizi iletmek suretiyle size yardımcı olabilir. Yazımızda size Bimer’e nasıl başvuru yapacağınızı aktaracağız. Bimer’e başvurmanın birçok yöntemi olduğunu öncelikle söyleyelim. Size hangi başvuru yöntemi uygun geliyorsa bu yöntemi kullanmak suretiyle Bimer’e başvurunuzu gerçekleştirebilir ve Bimer başvurusu nasıl yapılır? hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bimer Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bimer başvurusu yapmanın birçok yolu var. Öncelikle size en çok tercih edilen ve en kolay başvuru yöntemini söyleyelim. Bimer başvurusu yapmanın en kolay ve etkili yolu internet üzerinden başvuru yapmaktır. Bu başvuruyu Bimer’in resmi internet sitesinden yapabileceğiniz gibi e devlet portalı üzerinden de yapabilirsiniz. E devlet şifresine sahipseniz, e devlet portalında, başbakanlığa bağlı hizmetler arasında bu seçeneği göreceksiniz. Ancak bu şifreye sahip değilseniz, Bimer’e yazmak için herhangi bir şekilde şifre almanız gerekmiyor. Bimer’in sitesi üzerinden Bimer başvurusu nasıl yapılır?, e porta doğrulamak suretiyle başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bimer’in internet sitesi üzerinden yapacağınız başvuru için e posta adresinizi onaylamanız yeterli olacaktır.

Bimer Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bimer’e Nasıl Başvurulur?

Eğer e posta adresinizi onaylamazsanız Bimer başvurusu nasıl yapılır? yazımız yine sizin için bir anlam ifade etmeyecek çünkü internet üzerinden Bimer’e ya e devlet şifresiyle, ya da e posta doğrulayarak başvurulur. Bu iki yöntem dışında internet üzerinden Başbakanlık İletişim Merkezi’ne yazabilirsiniz. Online ortamdan yapacağınız başvuru, hızlı bir başvuru olacaktır ve hızlı bir şekilde dikkate alınacaktır. Diğer yöntemlerle yapılan başvurular biraz daha zaman alabilir. Bunu da dikkate alarak, diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz. Fakat hızlı bir şekilde sonuç almak istiyorsanız Bimer başvurusu nasıl yapılır? kullanmak istiyorsanız online sistemleri kullanmalısınız. Bunun dışında, yazdığınız şeylerin sonuçlanması için en az on, on beş gün kadar beklemeniz gerekiyor. Bu süre zarfından önce cevap beklememelisiniz. Yine de online başvurularınızın cevaplanma süresi çok daha kısa sürede mümkün olabilmektedir.

Bimer’e Nasıl Başvurabilirim? Bimer Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu sürenin bu kadar uzun olmasındaki neden aslında Bimer’in yazdığınız şeyi ilgili devlet kurumuna iletmesi ve bu kurumdan yanıt almayı beklemesidir. Bimer Başvurusu Nasıl Yapılır? diye sorduğunuzda size şahsen başvurabileceğinizi, telefonla başvurabileceğinizi, internet, faks ve mektupla başvurabileceğinizi söyleyebiliriz. Bimer’e başvurmanın anlayacağınız üzere çok fazla yöntemi var. Ancak bütün başvurularınızda Bimer ilgili kurumla iletişime geçeceği için bütün başvurularınızın sonuçlanma süresi belirli bir müddeti kapsayacaktır. Bu süre zarfından önce sonuç beklemek doğru olmaz. Yukarıda saydığımız yöntemlerden herhangi birisi ile Bimer’e başvurmak isterseniz ve Bimer başvurusu nasıl yapılır? merak ediyorsanız, Bimer’in internet sitesi üzerinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Telefon numarası, iletişim adresleri gibi bilgiler, Bimer’in sitesi üzerinde yer almaktadır.

Telefon ile Bimer başvurusu nasıl yapılır?

İnternet üzerinden sonra en etkili başvuru yöntemlerinden bir tanesi de telefonla Bimer’e başvurmaktır. Bimer’e telefonla gelen başvurular da en az online yollarla gelen başvurular kadar fazladır. Bimer Başvurusu Nasıl Yapılır?’in başvuru için kurmuş olduğu özel hat olan alo 150’ye de dilediğiniz zaman Bimer başvurusu yapabilirsiniz. Alo 150’deki personele, hakkınızda edinmek isteyeceği bilgi ile birlikte şikayetinizi yeterli şekilde açıklamalısınız. Bu açıklamayı kısa ve yetersiz yaparsanız ve aktarma konusunda problem yaşarsanız, ilgili personel şikayetinizi yanlış bir şekilde sisteme kaydedebilir. Bu durumda şikayetinizden sonuç alamayabilirsiniz. Bu nedenle şikayetinizi, önerinizi ya da isteğinizi telefonla yapacağınız başvurularda bu kişiye çok açık ve doğru bir şekilde ifade edebilmelisiniz. Bimer Başvurusu Nasıl Yapılır? konusu ile ilgili soru ve yorumlarınızı aşağıdaki alandan bize bildirebilirsiniz.