alo-170-ssksorgulama.org

Alo 170, sosyal güvenlik ve çalışma hayatı üzerine her türlü öneri, eleştiri, soru, ihbar, şikayet, başvuru ve taleplerinizin hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması amacı ile kurulmuştur.

Eğer ALO 170’i ilk kez arıyorsanız adınız, soyadınız, TC kimlik Numaranız, doğum tarihiniz ve doğum yeriniz gibi bilgileriniz istenmektedir. Daha sonraki aramalarınızda işlemlerinizin daha hızlı yapılabilmesi amacıyla yukarıda belirtiğimiz bilgileriniz istenmektedir. ALO 170’i aradığınızda adınıza bir başvuru oluşturulmakta ve daha sonra başvurunuzu takip edebilmeniz amacıya bir başvuru takip numarası verilmektedir (Başvuru takip numaranızı kimseyle paylaşmayınız). Dilerseniz başvurunuz oluşturulduktan 3 iş günü sonra tekrar ALO 170‘i arayarak başvurunuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Dilerseniz; Dünyanın her yerinden : +90 216 170 11 22 nolu telefonu, İşitme engelli vatandaşlar için 3G üzerinden : 0850 222 7 170 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Başvuru takibini isterseniz aşağıdaki adımları yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

1- BAŞVURU TAKİBİ İÇİN TIKLAYINIZ

2- TC Kimlik Numaranız alanına, Nüfus cüzdanınızın üst tarafında yer alan TC Kimlik Numaranızı giriniz. Bildirim numarası alanına ALO 170’i arayıp başvurunuz oluşturulduktan sonra size verilen Başvuru Takip Numarasını giriniz. Güvenlik Resmi alanına ise yan tarafında bulunan harf ve rakamları gördüğünüz gibi aynen yazınız.

alo-170-basvuru-takibi

Comments

  1. Ayşe

    15bin bagkur borcum var.dukkani kapattim.bagkur borcu sildirme uygulamasi torva yasayla bazi yillar cikiyor.o yasa cikinca bagkur borcumuz ornegin 23bin olsun. 23000 in tamami mi siliniyor.yoksa gecikme faizi veya gecikme zammi mi.yani 23bin borctan gerekli indirimler yapilinca 15bin tl ye mi dusecek.bunun adi borc sildirme mi oluyor (diger adi borc yapilandirma)