Sigortalı olarak çalışan kişilerin aktif bir şekilde çalışmasına rağmen bir çoğunun kafasında acaba Sigortam Yatıyor Mu? sorusu vardır. Maalesef bazen işverenler çalışanın hakkını gasp ederek sigortasını bir şekilde yapıp daha sonra çıkış gösterebiliyor veya 15 gün 1 ay deneme süresi denilerek sigorta girişleri yapılmıyor ve çalışmakta olan vatandaşlarımız bunun farkına varamıyor. SSK Sigortanız ile ilgili o sıkça sorulan sorulardan bazıları; Sigortam Yatırılıyor mu, Sigortam Ödeniyor Mu, SSK Primim Yatırılıyor mu, SGK Yatırılıyor mu? Eğer bunlar gibi sorularınız varsa sigortanızın yatırılıp yatırılmadığını öğrenebilirsiniz.

Sigortam Yatırılıyor Mu, Nasıl Öğrenebilirim?

Sigortan primlerinizin yatırılıp yatırılmadığını öğrenebilmeniz için aşağıdaki adımları izleyiniz.

1. Aşağıdaki butona tıklayınız.

4A (ÇALIŞAN) SİGORTA SORGULAMA

2. Yukarıdaki butona tıkladıktan sonra açılan sayfanın sağ üstündeki Sisteme Giriş butonuna tıklayın.

3. T.C Kimlik No yazan yere; nüfus cüzdanınızın üst alanında bulunan TC Kimlik Numaranızı, e-Devlet şifresi yazan yere ise PTT’den almış olduğunuz şifrenizi giriniz. e-Devlet Şifremi Unuttum

4. Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayınız.

5. Yukarıda anlatılan işlemleri eksiksiz şekilde yapmanız halinde artık sigorta dökümünüzü görütüleyebilirsiniz.

Hizmet Dökümünüz Hakkında Önemli Bilgi

Sigorta primleriniz sistem üzerinde hemen görünmemektedir. Sigorta primleriniz her ay sonunda sisteme işlendiği için 1 önceki aya ait bilgiyi takip eden ay başında kontrol etmenizde fayda var. Konu ile ilgili olarak ALO 170’i arayabilir veya sitenin sağ üst alanında yer alan CANLI DESTEK aracılığı ile bilgi alabilirsiniz.