SSK Sağlık Güvencem Var Mı

Her geçen gün kendini yenileyerek hayatımızın odak noktası olan teknoloji, günlük temel ihtiyaçlarımızın hemen hepsini oturduğumuz yerden çok basit bir şekilde ve aynı zamanda hızlı bir şekilde halletmemiz mümkündür. Teknoloji tek anlamı ile interneti bağdaştırması ile birlikte oyun oynamak, müzik dinlemek, ders çalışmak ve okul kayıtlarını yapmak, para yatırma ve çekme işlemlerini hatta SSK sorgulama gibi daha bir çok işlemleri yapmak kaçınılmazdır. SSK sağlık güvencem var mı? gibi sorulara maruz kalmadan elinizin altındaki internet ile bu tür sorulara yanıt bulmanız artık imkânsız değildir.

SSK Sağlık Güvencem Var Mı?

Her hangi bir hastaneye gittiğinizde SGK sağlık güvencem var mı?, Sigortam Yatıyor mu? gibi soruları kendinize sormadan önce SSK sigorta sorgulama işlemini yaparak çok basit bir işlem ile birlikte sağlık güvencenizin olup olmadığını öğrenmeniz mümkündür. Öncelik ile yapmanız gereken elinizin altında internet ağına erişebileceğiniz bir araç bulunması ve aynı zamanda internete girebilmeniz için internet paketinizin olması ile birlikte sonrasında devletin yapmış olduğu hizmetlerden biri olan e- devlet şifresi ve TC kimlik numaranızın olmasıdır. Ardından e- devlet sistemi ya da sosyal sigortalar bakanlığının sistemine girerek SSK hizmet dökümü ya da sağlık güvencenizin olup olmadığını öğrenmeniz mümkündür. Ayrıca SSK sigorta sorgulama gibi sistemlere erişerek bilgi edinebilmeniz mümkün olup sigorta sorgulama ile birlikte çalışan işçiler için toplam pirim ile birlikte pirim günlerini hatta bağkurlu ile birlikte emeklilerin hemen her türlü bilgileri yer almaktadır.  Sosyal sigortalar kurumunun vatandaş için sunmuş olduğu kendi özel sitesi içerisinde yer alan şahsi bilgiler, kişinin özel bilgileri asla bir başkası ile paylaşılmaksızın güven altında tutulmaktadır. Hemen her bilgiye yer verilen siteye kişinin TC numarası ile birlikte e-devlet şifresi ile giriş yaparak bilgilerine ulaşmaktadırlar. Aynı zamanda yer alan şahsi bilgilerin takibi internet aracılığı ile yapılarak çok basit bir şekilde ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Aynı zamanda sigortaya olan borç ya da sigortadan alacağınız ödemeleri de bu sistem üzerinden paylaşılarak öğrenmeniz mümkündür.

Sosyal güvenlik rehberine ulaşmak adına TC kimlik numaranız ile birlikte e-devlet şifresiniz yardımı ile sağlık güvencem var mı yok mu? sorusuna olabildiğince basit ve hızlı bir şekilde öğrenmeniz mümkün olup sosyal sigortalar kurumunun sizlere sağlamış olduğu hemen her türlü bilgilere ulaşmanız mümkündür. Hatta bu bilgileri güvenli bir şekilde saklandığından emin olmanı adına şifre ve TC kimlik numaranızı kimse ile asla paylaşmamalısınız.

Comments