SSK Girişim Yapıldı mı?

Ülkemizde malesef kanunları hiçe sayan işyeri sahipleri var, bir çok çalışanlarının sigortasını ya yapmıyorlar  ya da tam ödemiyorlar. Bir çok emeği ile çalışan işçi bunun farkına varmak da geç kalmaktadır. İşe girildiği zaman, deneme süresi diye bir şey yoktur,  öncelikle bunu belirtmekteyiz. İşverenler siz işe başladığınız an sigortanızı zorunlu olarak yapmak mecburiyetindedirler. Şimdi sizlere yazımızda SSK Girişim Yapıldı mı Nasıl Öğrenebilirim gibi sorularınızı yanıtlayabilmek için gerekli tüm işlemleri anlaşılır bir şekilde belirteceğiz.

SSK Girişim Yapıldı mı?

Çağımızda iletişim aracı olan internet sayesinde artık bütün işlerimizi daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmekteyiz. Sosyal sigortalar kurumunun internet üzerinden sunmuş olduğu hizmet sayesinde Sigorta Girişim Yapıldı mı Nasıl Öğrenebilirim gibi sorularınızı Sigorta İl Müdürlüklerine gidip sıra bekleyerek değil evde, iş yerinde oturarak hızlı ve basit bir şekilde yapabilmekteyiz.SSK’nın sunmuş olduğu bu hizmetlerden bir tanesi de SSK  işe giriş tarihini sorgulama sistemidir.SSK işe giriş tarihini öğrenme emekli olma yaşını,emekli olmanıza ne kadar zaman kaldığını öğrenme açısından önemlidir.Birçok kişi işe giriş tarihini hatırlamamaktadır.SSK’nın internet üzerinde vermiş olduğu işe giriş tarihi öğrenme hizmeti ile sıra beklemeden hızlı bir şekilde işe giriş tarihinizi öğrenebilirsiniz.

SSK Girişim Yapılmış mı Nasıl Öğrenebilirim?

İnternet üzerinden şifresiz SSK işe giriş tarihini öğrenme bağlantısını tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.Fakat sisteme girebilmek için sizden birkaç özel bilgi istenilmektedir.Bu özel bilgiler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası,nüfusun kayıtlı olduğu il,nüfus cüzdanı cilt numarası ve doğum yılınızdır.Bu bilgileri sisteme eksiksiz ve tamamıyla doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.Daha sonrasında ise sorgula butonuna bastığınızda karşınıza hizmet sayfası çıkacaktır.SSK işe giriş tarihi öğrenme işleminizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.SSK girişinizin yapılmasıyla ilgili sorularınızı E-Devlet şifresi ile de öğrenebilirsiniz.Bu doğrultu da olan linki tıkayarak size özel olan E –Devlet şifresini ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarasını sisteme girmeniz gerekmektedir.E – Devlet şifresine sahip değilseniz bulunduğunuz şehirde size en yakın PTT şubelerine giderek temin edebilirsiniz.PTT şubesine gittiğiniz zaman yapacağınız işlem karşısında sizden 2 TL ücret istenecektir.Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranızı ve E –Devlet şifrenizi sisteme eksiksiz bir şekilde girdikten sonra gönder butonunu tıklamanız yeterlidir.Karşınıza çıkan sayfada SSKişe girişiniz yapılmadığına dair işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Comments