(SGK) Sosyal Güvenlik Kurumundan (4C) Memur Hizmet Dökümünüzü alabilmek için öncelikle e-devlet sistemi üzerinde (e-Devlet web site: turkiye.gov.tr) giriş yapmalısınız. e-Devlet sistemine giriş yapmak için PTT’den şahsınıza özel olarak oluşturulmuş olan e-Devlet şifrenizi almalısınız. Bu sistem harici herhangi bir web sitesi üzerinden hiçbir şekilde şifresiz olarak hizmet dökümünüzü almanız mümkün değildir (Kesinlikle kişisel bilgilerinizi “Örneğin : TC Kimlik Numaranız, Nüfus Cüzdanı bilgileriniz gibi…” turkiye.gov.tr harici hiçbir web sitesine girmeyiniz). Sosyal Güvenlik Kurumu (4C) Memur hizmet dökümünüzü sorgulayabilmek için e-devlet portalı üzerinden aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilmektesiniz.

(4C) MEMUR HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İŞLEMİNİ NASIL YAPACAĞIM?

1- 4C HİZMET DÖKÜMÜ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2- Yukarıya eklediğimiz butona tıklayınız ve yeni sekmede açılan sitenin sağ üst bölümünde bulunan Sisteme Giriş butonuna basınız.

4C Hizmet Dökümü

3- T.C Kimlik No alanına kimliğinizin üst bölümünde bulunan TC Kimlik Numaranızı giriniz, e-Devlet şifresi bölümüne ise PTT’den aldığınız size özel e-Devlet şifrenizi giriniz. e-Devlet Şifremi Unuttum

Memur Sigorta Sorgulama

4- 4C (Memur) Hizmet Dökümünüzü almak için Sisteme Giriş Yap butonuna basınız.

4C SSK Sorgulama

5- Yukarıda maddeler halinde anlatmaya çalıştığımız işlemleri tam olarak yaptığınızda artık 4C Hizmet Dökümünüzü alabilirsiniz. 4c Hizmet Dökümü Sorgulama konusuyla ilgili görüş ve sorularınız için bize aşağıdaki alandan yorum yazabilirsiniz.

Comments