(SGK) Sosyal Güvenlik Kurumundan (4C) Memur Hizmet Dökümünüzü alabilmek için öncelikle e-devlet sistemi üzerinde (e-Devlet web site: turkiye.gov.tr) giriş yapmalısınız. e-Devlet sistemine giriş yapmak için PTT’den şahsınıza özel olarak oluşturulmuş olan e-Devlet şifrenizi almalısınız. Bu sistem harici herhangi bir web sitesi üzerinden hiçbir şekilde şifresiz olarak hizmet dökümünüzü almanız mümkün değildir (Kesinlikle kişisel bilgilerinizi “Örneğin : TC Kimlik Numaranız, Nüfus Cüzdanı bilgileriniz gibi…” turkiye.gov.tr harici hiçbir web sitesine girmeyiniz). Sosyal Güvenlik Kurumu (4C) Memur hizmet dökümünüzü sorgulayabilmek için e-devlet portalı üzerinden aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilmektesiniz.

(4C) MEMUR HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İŞLEMİNİ NASIL YAPACAĞIM?

1- 4C HİZMET DÖKÜMÜ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2- Yukarıya eklediğimiz butona tıklayınız ve yeni sekmede açılan sitenin sağ üst bölümünde bulunan Sisteme Giriş butonuna basınız.

4C Hizmet Dökümü

3- T.C Kimlik No alanına kimliğinizin üst bölümünde bulunan TC Kimlik Numaranızı giriniz, e-Devlet şifresi bölümüne ise PTT’den aldığınız size özel e-Devlet şifrenizi giriniz. e-Devlet Şifremi Unuttum

Memur Sigorta Sorgulama

4- 4C (Memur) Hizmet Dökümünüzü almak için Sisteme Giriş Yap butonuna basınız.

4C SSK Sorgulama

5- Yukarıda maddeler halinde anlatmaya çalıştığımız işlemleri tam olarak yaptığınızda artık 4C Hizmet Dökümünüzü alabilirsiniz. 4c Hizmet Dökümü Sorgulama konusuyla ilgili görüş ve sorularınız için bize aşağıdaki alandan yorum yazabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir