Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) üzerinden Bağkur veya İsteğe Bağlı Sigorta (4B) Hizmet Dökümünüzü almak istiyorsanız ilk önce e-devlet portalına (e-Devlet adresi : turkiye.gov.tr) giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet portalına giriş yapabilmek için de PTT’den şahsınıza özel e-Devlet şifrenizi almış olmanız gerekmektedir. Bu sistem dışında herhangi bir site üzerinden hiçbir şekilde şifresiz olarak hizmet dökümünüzü almanız mümkün olmamaktadır (Kesinlikle kişisel bilgilerinizi turkiye.gov.tr harici hiçbir siteye girmeyiniz). Sosyal Güvenlik Kurumu (4B) Bağkur ya da İsteğe Bağlı Sigorta hizmet dökümünüzü öğrenebilmek için e-devlet portalında aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

BAĞKUR & İSTEĞE BAĞLI SİGORTA (4B) HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

1- 4B HİZMET DÖKÜMÜ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

2- Yukarıda yer alan butona tıkladıktan sonra yeni sekmede açılmış olan sayfanın sağ üst alanında bulunan Sisteme Giriş butonuna tıklayın.

3- T.C Kimlik No kısmına; nüfus cüzdanınızın üst alanında yer alan TC Kimlik Numaranızı, e-Devlet şifresi kısmınaysa PTT’den almış olduğunuz şifrenizi giriniz. e-Devlet Şifremi Hatırlamıyorum

Bağkur SSK SGK Sorgulama

4- 4B (Bağkur & İsteğe Bağlı Sigorta) Hizmet Dökümünüzü alabilmeniz için Sisteme Giriş Yap butonunu tıklayınız.

İsteğe Bağlı Sigorta Hizmet Bilgisi Öğrenme

5- Yukarıda maddeler halinde açıkladığımız işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmeniz durumunda artık 4B hizmet dökümünüzü alabilirsiniz. Konu ile ilgili görüşleriniz ve sorularınız için yorumlarınızı bekliyoruz.

Comments

    1. admin Article Author

      Dünyanın her yerinden Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi’ne ait +90 216 170 11 22 Nolu telefonu arayarak sigortanızla ilgili bilgi alabilirsiniz.